Skip to product information
1 of 3

Дрвена куќа за кукли

Дрвена куќа за кукли

Дрвената куќа за кукли од Little Dutch е совршено место за децата да ја истакнат својата креативност. Оваа прекрасна куќа доаѓа во бела боја со розов покрив и има дрвени ролетни што може да се отвораат и затвораат. Покривот може да се отвори и за дополнителна забава. Долниот дел од куќата може да се трансформира во градина. Внатрешноста на куќата е многу детална и украсена со прекрасни илустрации. Џим и Роза, две кукли, се вклучени во куќата за да можат децата веднаш да започнат со своите улоги. Куќата вклучува дневна соба, кујна, бања, спална соба за мама и тато и детска соба. Секоја соба е опремена со соодветен мебел и додатоци, обезбедувајќи реално искуство за играње. Одличен начин да ги оставите децата да уживаат во нивната имагинација и креативност.
Димензии на куќата: 57 x 43 x 24.5 cm
Регуларна цена ден 7,600.00
Регуларна цена Цена на попуст ден 7,600.00
попуст Распродадено
Tax included.
види детали

Unleash the magic of playtime, where imagination dances with vibrant hues, and tiny fingers weave stories through tactile wonders